Tutaj powinien być opis

„PROJEKTANCI EDUKACJI” W NASZEJ SZKOLE

Miło nam poinformować, że grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach wygrała pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji” i tym samym zyskała 1.000 zł na realizację autorskiego projektu „Miasto i wieś mówią sobie cześć”. „Projektanci edukacji” to największy ogólnopolski konkurs przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2010 roku. Spośród 419 prac biorących udział w XI edycji, 75 grup projektowych otrzymało nagrody, które pozwolą na przekucie idei w działanie. Poza grantem, szkoła otrzyma półroczną prenumeratę magazynu naukowego Focus.

Projekt „Miasto i wieś mówią sobie cześć”, którego autorką jest wychowawczyni klasy pierwszej Anna Pikos, zakłada międzyszkolną współpracę uczniów z Koszut z pierwszoklasistami z Poznania. Każda klasa przyjrzy się swoim „Małym Ojczyznom”, pozna ich historię, zabytki oraz charakterystyczne warunki przyrodnicze, a następnie przybliży zdobytą wiedzę swoim rówieśnikom z odległej miejscowości. Dzięki współpracy, uczniowie będą odkrywać miejsca, które dotychczas były dla nich tylko kropką na mapie, a także będą mogli wystąpić w rolach ekspertów- znawców własnych środowisk, co z całą pewnością pozytywnie wpłynie na ich wiarę w siebie oraz poczucie sprawstwa.

Otwarta formuła projektu pozwala na dokonywanie w trakcie jego realizacji wielu zmian, dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczniów oraz aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Od tego, w jaki sposób przekujemy nasz zamysł w rzeczywistość zależy, czy uda nam się wygrać drugi etap konkursu, w którym możemy zdobyć, oprócz wielkiej satysfakcji i nowych umiejętności, następny grant w wysokości 2000 zł.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej szkoły, a także pasjonatów regionu słupeckiego do współpracy! Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcą Państwo wesprzeć nas w realizacji tej inicjatywy (np. poprzez przedstawienie naszym uczniom bliższej i nieco dalszej okolicy; zapoznanie z ciekawym zawodem lub historią związaną z naszym regionem; podzielenie się własnym pomysłem, jak atrakcyjnie przedstawić naszą „Małą Ojczyznę” uczniom z Poznania)

Pomóżmy naszym najmłodszym uczniom wziąć udział w ciekawej i edukacyjnej przygodzie, którą zapamiętają na całe życie!