Tutaj powinien być opis

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

1 grudnia uczniowie klas starszych (VII i VIII ), aby okazać wsparcie osobom chorym na AIDS włączyli się aktywnie w akcję organizowaną w naszej szkole na rzecz  Światowego Dnia AIDS.  Tegoroczne hasło przyjęte z okazji Światowego Dnia AIDS brzmi: „Wyrównujmy” i jest wezwaniem do działania w celu zmniejszenia nierówności ekonomicznych, społecznych, kulturowych i prawnych. Symbolem tego dnia jest czerwona kokardka, którą chętna młodzież udekorowała swoje ubrania i z dumą nosiła cały dzień.

W ramach tej akcji klasa ósma przystąpiła już w listopadzie do szkolnego etapu konkursu z wiedzy o HIV i AIDS, z którego zostały wyłonione dwie osoby z największą liczbą punktów. Zwycięzcy etapu szkolnego czyli Justyna Górna i Szymon Kukulski przystąpili właśnie 1 grudnia do XX Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS  organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupcy.  Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

Kolejnym działaniem na rzecz zwiększenia wiedzy na temat tej choroby i wirusa, który ją wywołuje, było przygotowanie prezentacji zawierających  najważniejsze informacje o HIV
i AIDS. Tego zadania podjęły się uczennice klasy siódmej : Majka Adamczyk, Gabriela Muszyńska, Maria Pilarczyk oraz Zuzanna Mrugalska. Podczas lekcji biologii zaprezentowały przed całą klasą wiedzę na temat wirusa HIV, objawów i sposobów leczenia AIDS oraz możliwości przenoszenia zakażenia.

Osób zakażonych wirusem HIV co roku przybywa, również w Polsce, dlatego warto przybliżać ten temat uczniom i uświadamiać, że każdy może się zakazić HIV.

                                                                                              Anna Andryszak