ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Imieniny szkoły to czas wyjątkowy zwłaszcza gdy obchodzimy 30. rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona – Józefa Wiktora Janika. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą działalność naszego Patrona. Szkolna delegacja zapali także znicze w miejscu wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Słupcy.
Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia, podczas której uczeń Szymon Kukulski w prezentacji multimedialnej przypomniał zgromadzonym życie i działalność Patrona. Taki dzień budzi w nas szczególne uczucia, jakich nie doznajemy na co dzień. Skłania też do głębszych refleksji i przemyśleń dotyczących edukacji, przeszłości i naszych korzeni.
Z okazji Święta Patrona podsumowano udział dzieci i młodzieży w licznych konkursach.
W Konkursie Plastycznym ,,Szkoła moich marzeń” nagrody otrzymali:
- Gabriela Gasik – klasa I
- Maja Półról – klasa I
- Magdalena Pilarczyk – klasa IV
Przyznano trzy wyróżnienia dla:
- Michalina Andrzejewska – klasa III
- Iga Konieczka – klasa III
- Eryk Walisiak – klasa I
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wizję szkoły przyszłości. Konkurs cieszył się największym zainteresowaniem zwłaszcza wśród maluchów, a temat pracy okazał się bardzo inspirujący. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły.
W konkursie poetyckim – ,,Wiersz o mojej szkole” doceniono następujących uczniów:
- Wiktoria Krajewska – klasa IV
- Iga Konieczka – klasa III
- Michalina Andrzejewska – klasa III
Wyróżnienia otrzymali:
- Szymon Kukulski – klasa VII
- Paweł Strzelczyk – klasa VI
- Klaudia Marciniak – klasa VI
- Hanna Matuszewska – klasa II
Przedmiotem konkursu było napisanie wiersza o naszej szkole, o codziennym życiu. Wiersze zostaną zaprezentowane w gazetce szkolnej.
W konkursie literackim - ,,List do kolegi, koleżanki promujący naszą szkołę” nagrodzono:
- Agatę Gurgas – klasa IV
- Michalinę Andrzejewską – klasa III
Zadaniem uczniów było napisać list, w którym podzielą się opinią z innymi na temat szkoły. Twórczość uczniów zostanie opublikowana na stronie szkoły.
W konkursie informatycznym – ,,Prezentacja multimedialna na temat szkoły” nagrody otrzymali:
- Maria Pilarczyk – klasa VI
- Szymon Kukulski – klasa VII
Prezentacja multimedialna w swojej tematyce nawiązywała do wydarzeń dotyczących historii szkoły.
W programie artystycznym uczniowie rozważali, czym jest współczesna szkoła w życiu młodego człowieka?
W odpowiedzi na to pytanie nasi wychowankowie wyliczyć szereg zadań, które wobec nich spełnia szkoła. To tu wzbogacają swoje umysły, odróżniają co dobre, a co złe, kształtują charaktery, uczą się samodzielności, odpowiedzialności i wreszcie rozwijają zdolności i zainteresowania. Szkoła otwiera przed uczniami szerokie perspektywy na przyszłość.
Szkoła to także miejsce młodzieńczych zabaw, miejsce, w którym się rodzą trwałe sympatie i przyjaźnie, miejsce, którego nie zapomina się przez całe życie.
Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne: poetyckie, wokalne i taneczne.
Swój pierwszy występ przed publicznością z premierowym układem miał nowo powstały, prowadzony przez panią Kornelię Piasecką, zespół cheerleader’ek. Taniec zrobił duże wrażenie. Z takim gorącym dopingiem dziewczyn nasza szkoła z pewnością osiągnie jeszcze niejedno sportowe zwycięstwo!
Na uroczystości debiutował także zespół instrumentalistów pod kierunkiem pana Andrzeja Rydzewskiego, który popisał się wiązanką utworów na dzwonkach chromatycznych.
Kolejny popis taneczny należał do ,,Jaskółeczek” – najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zespół prowadzi pani Anna Andryszak.
Dzień Patrona jest okazją do kultywowania tradycji i szacunku dla przeszłości.
W dniu Święta Szkoły życzymy całej społeczności szkolnej energii do pracy, sukcesów oraz wytrwałości w wytyczaniu i osiąganiu nowych celów.