07 lipca 2016 17:22

SZKOŁA TO PIĘKNY OGRÓD,

GDZIE WZRASTAJĄ I ODFRUWAJĄ

NAJCUDOWNIEJSZE MOTYLE - DZIECI

24 czerwca 2016 roku o godzinie 900 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili: Pani Ewa Romańska Dyrektor Samorządowej Administracji Szkół i Przedszkoli Gminy Słupca, Pani Jarosława Kobos Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy oraz Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja w Koszutach ksiądz Ksawery Wilczyński.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły Pani Aldona Dranikowska w swoim przemówieniu przedstawiła zgromadzonym rodzicom oraz gościom tegoroczne sukcesy uczniów. Z podziękowaniem za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży zwróciła się zarówno do nauczycieli jak i rodziców.

Podsumowanie roku szkolnego to okazja do nagrodzenia najlepszych uczniów, wyróżniających się pracowitością i sumiennością.

W tym roku szkolnym nagrodę „Prymusa Szkoły” otrzymała uczennica klasy szóstej Dominika Stępniak ze średnią ocen 5,55.

Nagrody Wójta Gminy Słupca w tym roku wręczyła Pani Ewa Romańska. Nagrody otrzymali: z klasy szóstej Dominika Stępniak oraz Zuzanna Kukulska, z klasy czwartej Martyna Kamińska.

Nagrodę Dyrektora Szkoły w Koszutach otrzymała uczennica klasy szóstej Zuzanna Kukulska.

Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły mgr Aldona Dranikowska jak i cała społeczność szkolna ciepłymi słowami pożegnała odchodzącą na emeryturę Panią Ewę Romańską oraz Urszulę Jantosz, która kończy pracę w Szkole Podstawowej w Koszutach.

Doniosłym momentem tej uroczystości były podziękowania jakie skierowała Dyrektor Aldona Dranikowska do Pani Jarosławy Kobos, która współpracowała z naszą szkołą na wielu płaszczyznach, między innymi przy realizacji projektu „Bliżej szczęścia, przemoc precz”.

Miłym akcentem uroczystości był montaż słowno – muzyczny przygotowany po raz ostatni już przez uczniów klasy szóstej.

Słowem, piosenką i kwiatami uczniowie podziękowali za ogromny trud włożony w ich edukację i wychowanie Dyrektorowi Szkoły, nauczycielom, wychowawcy i rodzicom.

Słowa podziękowania złożyła przedstawicielka rodziców uczniów klasy szóstej Pani Aldona Stępniak. Radę Rodziców reprezentował Pan Przemysław Kwiatkowski.

Ten miły nastrój, mamy nadzieję, że wszystkim będzie towarzyszył przez cały okres wakacji. Po uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.

Rodzice uczniów klasy szóstej zaprosili przybyłych na uroczystość gości, Dyrektora Szkoły wszystkich nauczycieli i pracowników oraz uczniów klasy piątej na słodki poczęstunek