23 lutego 2021 10:30 | Aktualności

PIERWSZE ZAJĘCIA NA PŁYWALNI MIEJSKIEJ W SŁUPCY

W poniedziałek 22.02.2021r. klasy I-III brały udział w zajęciach sportowych na Pływalni Miejskiej w Słupcy. Była to pierwsza wizyta uczniów w nowo powstałym basenie na terenie naszej gminy. Pan Jerzy Szymczak, nauczyciel wychowania fizycznego, oprowadził dzieci po miejskiej pływalni, pokazał rodzaje basenów: rekreacyjny, pływacki, jacuzzi oraz omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas zajęć.

W trakcie pobytu na pływalni uczniowie chętnie korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji takich jak kaskada wodna i masaż powietrzny typu gejzer.Podczas zajęć dzieci miały okazję oswoić się z wodą, poznać podstawy nauki pływania, rozwijać ogólną sprawność fizyczną. Z zaangażowaniem podejmowały się wyzwań stawianych im przez pana Jerzego np. nurkowania pod piankową rurką. Po wyczerpujących harcach w wodzie, chłopcy i dziewczynki chętnie relaksowali się w jacuzzi.

Do szkoły wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wyjazd na basen był doskonałą okazją do rozwijania sprawności fizycznej oraz zainteresowań związanych ze sportami wodnymi.