17 lutego 2021 08:58 | Aktualności

DINOZAURY I PROGRAMOWANIE

REALIZUJEMY KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

Dawno, dawno temu… czyli właściwie kiedy? Skąd wiemy jak wyglądały i dlaczego wyginęły? Który dinozaur to diplodocus, a który stegozaur? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału „0” podczas zajęć przeprowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”.

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat dinozaurów, rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia oraz koncentracji uwagi i kreatywności. Okazało się, że niektórzy uczniowie posiadają ogromną wiedzę na temat prehistorycznych gadów, a wymówienie ich trudnych nazw to dla nich przysłowiowa „bułka z masłem”. Uczniowie rozwiązywali „dinozaurowe sudoku”, grali w memory oraz odtwarzali z pamięci sekwencję obrazków. Wszystkie te aktywności były realizowane w oparciu o wykorzystanie nowych technologii tablicy interaktywnej oraz komputera i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwanie!

Załączniki:

Prezentacja [2.47 MB]