16 lutego 2021 08:41 | Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA WALENTYNKOWA” - ROZSTRZYGNIĘTY

Walentynki to dzień życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni. Okazji do sprawienia radości drugiej osobie nigdy nie jest za dużo, dlatego nikogo nie powinna dziwić tak duża popularność święta zakochanych, które celebrujemy 14 lutego.

Przedmiotem konkursu realizowanego w dniach od 8 do 12 lutego 2021r. i skierowanego dla uczniów klas I-III było zaprojektowanie i wykonanie kartki walentynkowej w dowolnym formacie i przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej. Głównymi celami konkursu było rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Ponadto uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat różnorodnych świąt i sposobu ich świętowania.

Otrzymaliśmy prace, w których roiło się od serc i serduszek, symbolu miłości                        i zakochania. Wszystkie walentynki były wykonane z dużą starannością i zaangażowaniem, dlatego obrady jury były burzliwe. Kryteria wyboru prac były następujące: kreatywność              w ujęciu tematu, ciekawe połączenie różnych technik plastycznych, wkład pracy ucznia oraz staranność wykonania kartki.

Pierwsze miejsce: Maya Ahmed Graczyk (klasa I)

Drugie miejsce: Hanna Matuszewska (klasa I)

Trzecie miejsce: Michalina Andrzejewska (klasa II)

Konkursem na najładniejsza walentynkę w klasach V- VIII zajął się  Samorząd Uczniowski.

Zadaniem uczestników było wykonanie kartki walentynkowej. Technika wykonania dzieła byłą dowolna, ważne było kreatywne podejście do zadania oraz pomysłowość.

Celem konkursu było pobudzenie postaw kreatywności oraz rozwijanie zdolności w wymiarze twórczym i estetycznym. Prace konkursowe oceniane były pod katem techniki wykonania, kompozycji, kreatywności i estetyki wykonania. Najpiękniejszą kartkę walentynkową.

Wszystkie prace uczniów naszej szkoły były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego przed  komisją konkursową stanęło nie łatwe zadanie wyłonienia najpiękniejszych kartek walentynkowych.  Jednak ostatecznie udało się wybrać te najpiękniejsze.

Kartki oceniono w kategorii klasy V – VIII:

- najładniejszą pracę wykonała:Szymon Kululski z klasy VI

- miejsce drugie, a zarazem drugą nagrodę otrzymał:

Maksymilian Szymański, klasa VII

- trzecie miejsce  zajęła: Kinga Graczyk, klasa VI