15 lutego 2021 14:14 | Aktualności

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W SZKOLE

Już prawie rok, jak zmagamy się z epidemią koronawirusa. Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Nikt z nas dotychczas nie mierzył się z takimi problemami więc doświadczenia, które gromadzimy są zbiorem różnorodnych i bardzo indywidualnych przeżyć, reakcji i uczuć. Sytuacja kryzysowa zobowiązuje nas do wzajemnej uważności i czujności. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z tym czego doświadczamy.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W okresie ograniczonego funkcjonowania szkoły jestem do Waszej dyspozycji. Jeśli odczuwacie różne emocje: jesteście rozdrażnieni, dostrzegacie obniżony nastrój, wzrasta Wam poziom stresu z powodu niepewności, nurtują Was pytania, pojawiają się wątpliwości, zachodzi potrzeba rozmowy, rozwiązania problemów - jestem każdego dnia w szkole zgodnie z czasem pracy pedagoga.
W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny: 693 065 898

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
poniedziałek – 10.30 – 13.30
wtorek – 7.45 – 9.15;   12.00 – 13.00;  14.00 – 15.00
środa - 11.30 – 12.30
czwartek - 11.30 - 13.00
piątek - 10.15 – 12.15

Bożena Koniecka – pedagog szkolny

Dobro uczniów i uwzględnienie ich zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych to nasze zadanie w ramach wsparcia psychologiczno – pedagogicznego szkoły. Możecie również w tej kwestii kontaktować się z nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole za pomocą E – dziennika, platformy Microsoft Teams lub w czasie trwania konsultacji zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie szkoły.

Do Państwa dyspozycji jest również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy, która od 4 maja 2020r. pracuje w trybie stacjonarnym i przyjmuje interesantów na terenie swojej siedziby w obowiązującym reżimie sanitarnym. Realizują także formy wsparcia telefonicznie, drogą elektroniczną oraz za pomocą platformy Teams - http://poradniapp-slupca.pl/

W poradni istnieje możliwość korzystania z terapeutycznych form wsparcia, zarówno dla dzieci jak i rodziców, które realizowane są przez psychologów, pedagogów i logopedę: terapia logopedyczna, porady psychologiczne o charakterze terapeutycznym dla dzieci i młodzieży, porady i konsultacje specjalistów dla rodziców i nauczycieli, zajęcia pedagogiczne o charakterze terapeutycznym dla dzieci, terapia pedagogiczna dla dzieci i młodzieży, terapia rodzin itp.

Poradnia zapewnia także możliwość skorzystania ze wsparcia telefonicznego dla rodziców, a przede wszystkim dla dzieci/uczniów doświadczających trudnych emocji. Dostępne numery telefonów, pod które można dzwonić: (63) 275 10 79, (63) 277 13 22,
kom. 516 418 680

Dyżur telefoniczny od poniedziałku do piątku pod tymi numerami pełnią specjaliści Poradni

Poniedziałek: 9:00-18:00

Wtorek : 7:30- 17:30

Środa: 7:30- 16:15

Czwartek: 8:00- 17:30

Piątek: 7:30- 15:00

Możecie Państwo także korzystać z ogólnopolskich telefonów zaufania i materiałów, które znajdują się w zakładkach na stronie pedagoga.