19 listopada 2020 12:04 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Szkoła Podstawowa im. J. W. Janika w Koszutach, podobnie jak w roku ubiegłym, z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia przypomina wszystkim uczniom i rodzicom, że rzucenie palenia jest korzystne dla wszystkich palaczy.

Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią, uczniowie mogli uczestniczyć w tej akcji tylko zdalnie za pośrednictwem internetu. Wychowawcy klas podczas lekcji wyświetlili uczniom prezentację na temat Światowego Dnia Rzucania Palenia, a następnie rozmawiali
o szkodliwości palenia oraz o korzyściach wynikających z zerwania z nałogiem.

Jest to bardzo ważny problem, o którym warto rozmawiać, ponieważ w Polsce co roku umiera ok. 70000 mieszkańców z powodu palenia papierosów, a kolejne 8000 zgonów spowodowane jest biernym paleniem . Papieros zawiera kilka tysięcy substancji szkodliwych dla zdrowia, które są przyczyną między innymi nowotworów, chorób płuc, zawałów serca, alergii.

Chcesz rzucić palenie?

Specjaliści Ci w tym pomogą.

Załączniki:

PREZENTACJA [6.78 MB]