15 października 2020 14:37 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Kolejny już rok nasza szkoła upamiętnia Światowy Dzień Mycia Rąk, który obchodzony jest 15 października. Akcja ta ustanowiona została przez ONZ w 2008r. Głównym jej celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Podczas krótkiego wykładu nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie dla zdrowia ma fakt dbania o higienę osobistą.  Usłyszeli ,jak  można ustrzec się przed niektórymi chorobami i jak bronić się przed najgroźniejszym obecnie wirusem Covid 19.  Uczniowie klas 5 i 6 przygotowali piękne prezentacje na temat konsekwencji  zdrowotnych związanych z brudnymi rękami. Starsi uczniowie w tym dniu zapoznali wszystkich z budową chemiczną i rodzajami mydła. Kolejnym punktem obchodzonego święta była informacja na temat 12 kroków prawidłowego mycia rąk, które wszyscy uczniowie ćwiczyli indywidualnie w łazience podczas mycia własnych rąk. Na koniec najmłodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia mydełek, które bardzo im się podobały. Było kolorowo i pachnąco.

Anna Andryszak