15 października 2020 09:57 | Aktualności

STWÓRZ DZIEŁO Z JESIENNYCH DARÓW NATURY

Jesień to pora roku, kiedy przyroda po letnim rozkwicie i bogactwie, powoli spowalnia i szykuje się do zimowej stagnacji.

PANI JESIEŃ przyniosła ludziom kosze pełne owoców, darów lasu i pól. Może warto je wykorzystać nie tylko na przetwory, ale świetnie się nimi bawić. W wolnej chwili proponujemy dzieciom i rodzicom artystyczne wykorzystanie darów natury.

Na edukacji polonistycznej uczniowie klasy drugiej zapoznali się niezwykłymi dziełami włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo. Artysta tworzył obrazy postaci z warzyw, owoców i liści. Zainspirowani warzywnymi kompozycjami postanowili wykorzystać dary jesieni i oddać się swobodnej twórczości. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Powstały więc świeże, pachnące i…jadalne portrety z warzyw i owoców!

Efekty można podziwiać w zamieszczonej poniżej fotogalerii.

b_obraz_2.jpgb_obraz_1.jpg

DARY JESIENI