05 października 2020 07:46 | Aktualności

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

2 października obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już raz - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Przez cały tydzień od 28.09. do 01.10.2020 r. przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia - w domu i w szkole. W szkole porozwieszano przykłady z tabliczki mnożenia co umożliwiało też łatwiejsze przypomnienie zwłaszcza trudniejszych przypadków z tabliczki mnożenia. 02 października odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia.

To jednodniowe Święto Tabliczki mnożenia to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Na lekcjach Komisja Egzaminacyjna (3 osoby-uczniowie) i nauczyciel egzaminowały uczniów klas V-VIII ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy uczeń wybierał los (tylko jeden!) i w ciągu 25 sekund musiał udzielić pisemnej odpowiedzi. Egzaminatorzy po sprawdzeniu odpowiedzi, ogłosili wyniki - kto zdał Egzamin. Wszystkim którzy zdali egzamin wręczono Legitymację MT EXPERT Tabliczki Mnożenia.

Propagując zasadność uczenia się tabliczki mnożenia oraz naukę matematyki musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie i na każdym kroku – np.: na zakupach, patrząc na zegarek czy dzwoniąc na dany numer telefonu a nawet gdy liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudzają w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudzają chęć zdrowej rywalizacji. Cieszymy się, że to matematyczne święto jest na stałe w naszym szkolnym kalendarzu. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Mamy nadzieję, że WARTO BYŁO! utrwalić sobie tabliczkę mnożenia.