01 września 2020 11:39 | Aktualności

NARESZCIE W SZKOLE

Po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Wszyscy czekaliśmy na tę chwilę z utęsknieniem. Pragniemy, by nauka powróciła do trybu stacjonarnego, gdyż wszyscy zgadzamy się z tym, że najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą właściwych relacji i więzi między uczniami. Jeśli jednak chcemy w tym roku szkolnym uczyć się w szkole, to wszyscy musimy stosować się do procedur bezpieczeństwa i zasad sanitarnych obowiązujących w naszej placówce. Tymi słowami zwróciła się do zebranych Pani Wiesława Frydrychowicz, która w tym roku szkolnym zastępuje Panią Dyrektor Annę Lewandowską.

Pierwszy września to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów i uczniów z oddziału przedszkolnego. Jesteśmy pewni, że już po kilku dniach pobytu w naszej placówce poczują się tutaj jak w domu. Wszystkim uczniom Pani Dyrektor życzyła sukcesów i pozytywnego nastawienia do nauki, której towarzyszyć powinny: sumienność, pracowitość i optymizm.

Uczniom klasy III i V wręczono Puchary Dyrektora szkoły za uzyskanie najwyższej średniej w klasach I – III i IV – VIII. Gratulacje usłyszeli również absolwenci roku szkolnego 2019/2020, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty oraz 11 stypendystów naszej szkoły.

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian. Uczniowie każdego oddziału będą się uczyć w wyznaczonych dla siebie salach, a przerwy spędzać w wyznaczonych strefach wypoczynku. Wskazane jest,  ażeby uczniowie jak najwięcej czasu przebywali na świeżym powietrzu. Potraktujmy tę nową sytuację jako wyzwanie, szansę na rozwój, na nowe doświadczenia.

Te same słowa usłyszeli również nauczyciele i pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim kreatywności, chęci rozwijania własnych umiejętności oraz radości i wdzięczności uczniów.

W stronę rodziców padły życzenia dobrego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z sukcesów i osiągnięć swoich dzieci.

Przed nami dziesięć miesięcy,  by wzajemnie uczyć się i inspirować. Cieszmy się wspólnie spędzanym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość, szczególnie w tym trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa.

Takie też życzenia przekazali: Minister Edukacji Narodowej,  Wielkopolski Kurator Oświaty oraz władze Gminy Słupca.

Ciepłe słowa dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców usłyszeliśmy również z ust  Pani Aliny Maciaszek – przewodniczącej Rady Rodziców.

Pani dyrektor Annie Lewandowskiej cała społeczność szkolna składa życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i obowiązków Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Janika  w Koszutach.

wz. dyrektora szkoły

mgr Wiesława Frydrychowicz