16 czerwca 2020 20:58 | Aktualności

WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZNIÓW

w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2020

kamgur_duzy.jpg

W tym roku wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur zdobyło czworo uczniów naszej szkoły:

Magdalena Pilarczyk i Agata Gurgas w kategorii Żaczek (klasa 2) – opiekun pani A. Krysińska

Maria Pilarczyk w kategorii Maluch (klasa 4) – opiekun pani W. Frydrychowicz

Michał Rusik w kategorii Kadet (klasa 7) – opiekun p. R. Michalak

Z naszej szkoły udział w konkursie brało 12 uczniów.

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania umiejętności matematycznych, głównie logicznego myślenia, a nie tylko czystej wiedzy i znajomości wzorów, przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu, wdrażanie do ścisłego rozumowania, szczególnie dedukcyjnego, rozwijanie intuicyjnych pomysłów, wyłonienie talentów.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz wychowawcom!