09 lutego 2018 07:55 | Aktualności

O cyberprzestępczości - spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy

Dnia 09.01.2018r. szkołę naszą odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy- aspirant sztabowy P. Marlena Kukawka oraz starszy sierżant P. Łukasz Krysiński.

Przybyłych gości powitała Dyrektor szkoły P. Anna Lewandowska.

Policjanci przekazali uczniom wiele informacji dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w sieci. Prezentacja bardzo obrazowo uświadomiła nam, jakie zagrożenia czekają na nas w Internecie i innych mediach społecznościowych. Uczniowie, obserwując filmy i słuchając pogadanki sierżanta Ł. Krysińskiego, zdali sobie sprawę z tego, jak łatwo można zranić drugą osobę, skrzywdzić kolegę lub koleżankę i jakie nieść to może nieodwracalne konsekwencje. Sugestywne przykłady z codziennego życia dzieci i młodzieży zmusiły do refleksji zarówno młodszych jak i starszych uczniów.

P. M. Kukawka również przestrzegała nas przed bezkrytycznym zaufaniem do Internetu, który choć bardzo pomocny, jest często źródłem cyberprzemocy.

Policjanci udzielili także cennych rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Prosili o szczególną uwagę na śniegu i lodzie, który może okazać się wyjątkowo zdradliwy.

Dzieci na pewno zapamiętają wskazówki i przestrogi policjantów i zastosują się do nich. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego podziękowały gościom w imieniu wszystkich uczniów.

Mamy nadzieję na kolejną owocną wizytę funkcjonariuszy Policji w naszej szkole.

Zapraszamy!