07 lutego 2018 19:30 | Aktualności

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Wiemy, jak przestrzegać bezpieczeństwa!

W roku szkolnym 2017/2018 najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.

Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i podczas korzystania z Internetu.

Od września w ramach zajęć dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.
Z wielkim zapałem i satysfakcją wypełniały karty pracy, rozwiązywały zagadki, wykreślanki, kolorowały książeczki otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Puchatek ,,przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

W styczniu został przeprowadzony Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, dzięki któremu najmłodsi uczniowie utrwalili wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Test zawierał 15 pytań, na które należało udzielić odpowiedzi, wybierając prawidłową spośród trzech do wyboru. Za udział w programie uczniowie otrzymali certyfikat.
Dyrektor Szkoły Pani Anna Lewandowska pogratulowała uczniom i wyraziła nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy.