25 stycznia 2018 20:04 | Aktualności

XVI Gminny Konkurs Recytatorski

Młodzi artyści kochają poezję

Tradycyjnie Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach gościła najlepszych recytatorów ze szkół Gminy Słupca. Zaproszonych gości powitała Dyrektor Pani Anna Lewandowska, życząc wszystkim uczestnikom sukcesów.

Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś, Dyrektor CUW Pani Jarosława Kobos, przedstawiciel Miejskiego Domu Kultury
w Słupcy Pan Krzysztof Raczyński, reprezentant Rady Rodziców Pan Robert Rusik oraz Dyrektor Szkoły Pani Anna Lewandowska.

Młodzi artyści wykazali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi w przepięknych wierszach polskich poetów. Słuchaczy urzekło wiele interpretacji.

Zwycięzcami zostali:
a/ w kategorii klas I – III
I miejsce – Julia Gorzelańczyk kl. IIIb Szkoła Podstawowa w Koszutach
II miejsce – Karolina Silska kl. III Szkoła Podstawowa w Cieninie Kościelnym
III miejsce – Maja Michlicka kl. I Szkoła Podstawowa w Cieninie Kościelnym

b/ w kategorii Klas IV – VII
I miejsce – Nikodem Rzemyszkiewicz kl. V Szkoła Podstawowa w Cieninie Zabornym
II miejsce – Ewa Wyrozumialska kl. VII Szkoła Podstawowa w Koszutach
III miejsce – Kinga Gronowska kl. VII Szkoła Podstawowa w Drążnej

Mistrzowie recytacji zostali nagrodzeni książkami, a wszyscy uczestnicy dyplomami uznania. Doceniono również instruktorów recytacji i szkoły biorące udział w konkursie.

Nagrodę specjalną dla Zosi Rzemyszkiewicz-/kl. I Szkoła Podstawowa w Cieninie Zabornym/przyznała Wójt Grażyna Kazuś. Również Pani Jarosława Kobos doceniła umiejętności recytatorskie Dominika Wesołka /kl. IV Szkoła Podstawowa w Cieninie Kościelnym/, przyznając mu nagrodę książkową.

Pan Krzysztof Raczyński w imieniu Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Słupcy przekazał nagrodzonym artystom bilety do kina.

Na okoliczność XVI Gminnego Konkursu Recytatorskiego Pani Grażyna Kazuś i Pani Jarosława Kobos przekazały naszej szkole album z przepięknymi zdjęciami Wielkopolski.

Gminny Konkurs Recytatorski podsumowała Wójt Grażyna Kazuś. Podkreśliła znaczenie spotkania młodych recytatorów dla rozwoju ich osobowości i wrażliwości.