05 stycznia 2018 19:12 | Aktualności

Spotkanie kl. IV ze strażakiem

19 grudnia2017r. w Szkole Podstawowej w Koszutach odbyło się spotkanie uczniów klasy IV ze strażakiem- młodszym aspirantem z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Tematyka spotkania:

• Bezpieczeństwo dzieci w szkole ( sale lekcyjne, korytarze, boisko, sala gimnastyczna)
  • Zasady bezpiecznego korzystania z  ognia i urządzeń elektrycznych w domu        ( pod  nadzorem dorosłych)
  • Pierwsza pomoc- konieczność powiadomienia odpowiednich służb, osób dorosłych
  • Bezpieczeństwo podczas zabaw na  lodzie i na śniegu
  • Umiejętnie korzystanie z mediów
  • Zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw z  fajerwerkami ( tylko w obecności         i pod nadzorem dorosłych)
  • Bezpieczeństwo na drodze
  • Zasady bezpiecznego korzystania z komputera
  • Bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi
  • Bardzo dokładna znajomość numerów alarmowych i umiejętność korzystania z nich
  • Praca strażaków-jakimi umiejętnościami i cechami charakteru musi odznaczać się przedstawiciel tego zawodu
  • Odpowiedzialność  za siebie i innych z naszego otoczenia
  • Zachęta do udziału w konkursach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Słupcy

Uczniowie zadawali szereg pytań dotyczących różnych akcji straży pożarnej, podawali przykłady sytuacji niebezpiecznych, których byli świadkami albo uczestnikami.

Młodszy aspirant zaapelował do dzieci o przemyślane i rozsądne działania w każdym miejscu i sytuacji.