14 grudnia 2017 16:18 | Aktualności

Wycieczka do Kopalni Soli

Dnia 5 grudnia 2017r. uczniowie klas II, IIIA i IIIB  pod opieką wychowawców byli na wycieczce w Kłodawie i zwiedzili Kopalnię Soli. Jest to jedyna czynna kopalnia soli w Polsce i jedna z dwóch na świecie, w której dzięki zawartości tlenków żelaza sól ma kolor różowy.

Patronką górnictwa solnego jest św. Kinga, której poświęcono kaplicę. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą górników, historią kopalni i pozyskiwaniem soli. Wielką atrakcją był zjazd szybem „Michał” na głębokość 600 m. Po podziemnych korytarzach  oprowadzało nas dwóch przewodników, którzy w ciekawy sposób zapoznali naszych uczniów z atrakcjami kopalni.

Wycieczka do Kopalni Soli była pouczająca i dostarczyła nam niezapomniane przeżycia. Dowiedzieliśmy się wiele o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Na koniec naszej wizyty w kopalni każdy mógł wybrać sobie bryłkę odłamków solnych, by wziąć ją na pamiątkę z wycieczki.