03 grudnia 2017 20:20 | Aktualności

Odkrywamy tajniki przyrody

W listopadzie uczniowie klasy II, III A i III B pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Powidzu. Tam leśniczy Pan Damian Wolny oprowadził ciekawskich przyrodników wyznaczoną ścieżką i zapoznał z podstawowymi gatunkami roślin. Opowiedział o etapach produkcji materiału zalesieniowego oraz materiału ozdobnego do zadrzewień. Pokazał plantacje drzew jak i gniazda lęgowe ptaków.Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek z życia zwierząt. Zapoznali się z pracą leśnika. Na zakończenie lekcji przyrody w naturze nadleśnictwo przygotowało ognisko. Uczniowie skosztowali pieczonych kiełbasek. Z  wycieczki przywieźliśmy sadzonki drzew, które po powrocie do szkoły posadziliśmy na terenie boisko.