28 listopada 2017 11:37 | Aktualności

I Charytatywny Bal Andrzejkowy

Dnia  25.11.2017r.  odbył się I Charytatywny Bal Andrzejkowy, którego organizatorami była Rada Rodziców oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Koszutach.

Przybyłych gości, wśród których byli m.in.Wójt Gminy Słupca-  Pani Grażyna Kazuś, Asystent Wójta –Pan Bogdan Kukulski oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych-  Pani Jarosława Kobos powitała Dyrektor szkoły-  Pani Anna Lewandowska oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców-  Pani Agnieszka Blimka, która  poinformowała, że dochód z balu będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek dla dzieci z naszej szkoły.

Nastąpiła również uroczysta inauguracja Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich, którego dokonała Pani Wójt wręczając symbol władzy: kopyść i wałek dla Przewodniczącej Stowarzyszenia- Pani Aliny Maciaszek.

Kolejną miłą niespodzianką było również wręczenie  medalu oraz kwiatów nauczycielce Szkoły Podstawowej w Koszutach Pani Bożenie Konieckiej, która uzyskała drugie miejsce w  konkursie ogłoszonym przez Głos Wielkopolski – „ Nauczyciel na medal”. Jest to wyróżnienie  tym bardziej zaszczytne, że kandydaturę  zgłosili sami rodzice.

Oficjalnego otwarcia balu dokonała Pani Wójt zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.  Zanim jednak rozpoczął się bal , okoliczni mieszkańcy  usłyszeli pozytywną wiadomość o budowie świetlicy przy szkole Podstawowej w Koszutach.

Przybyli goście bawili się znakomicie. Nie zabrakło również niespodzianki muzycznej- koncert przygotowany przez Panią Joannę Wiśną oraz Pana Andrzeja Rydzewskiego- nauczycieli naszej szkoły. Kolejną atrakcją okazały się konkursy taneczne, a w szczególności ,, walczyk czekoladowy” . Co więcej, dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja prac naszych uczniów, podczas której, m.in.  Pani Wójt oraz Pani Dyrektor CUW-u wylicytowały przezabawne skarbonki.

Biorąc pod uwagę znakomitą atmosferę, która panowała podczas balu, pozytywne opinie oraz  duże zainteresowanie społeczności lokalnej, mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na kolejnym balu.