29 października 2017 19:40 | Aktualności

,,Wesele" czyli Polaków Portret Własny

Narodowe Czytanie- to uroczystość środowiskowa, która była imprezą integrującą całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli i rodziców.

26.10.2017r. sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w salę weselną. W przepięknej scenerii uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście wcielili się w role postaci z dramatu Stanisława Wyspiańskiego ,, Wesele”.

Wzruszającą interpretację postaci Rachel przedstawiła Pani Wójt Grażyna Kazuś. W rolę Pana Młodego wcielił się Asystent Wójta Pan Bogdan Kukulski. Pani Dyrektor CUW-u Jarosława Kobos interpretowała rolę Czepcowej, rolę Gospodyni Dyrektor Szkoły Anna Lewandowska.  Panną Młodą była natomiast nauczycielka naszej szkoły Pani Joanna Wiśna. Woźny naszej szkoły Pan Grzegorz Kwiatkowski z dużym entuzjazmem zinterpretował postać księdza. Również sołtysi naszych sołectw byli zaangażowani do czytania. Pan Józef Włodarczyk wystąpił w roli Jaśka a Pan Andrzej Siwiński w roli Czepca. ,,Wesele” czytali również rodzice. Szczególnie pięknie zaprezentował się w roli poety Pan Robert Rusik, Pani Ewa Domińska w roli Chochoła, a Pani Ewelina Wilczewska w roli Maryny. Wystąpiła również absolwentka naszej szkoły Zuzanna Kukulska oraz nasi uczniowie.

Bardzo ważnym jednak momentem dla naszej szkoły było przekazanie wyjątkowego egzemplarza ,,Wesela ”  przez Wójta Gminy Słupca Pani Grażyny Kazuś dla Dyrektor Szkoły Pani Anny Lewandowskiej. Nasza szkoła otrzymała wyjątkową edycję ,,Wesela” S. Wyspiańskiego wydanej w ramach limitowanej serii. Jest to wydanie kolekcjonerskie z 2017r. z numerem 1464. To dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie.

Cała społeczność szkolna oraz  zaproszeni goście bawili się przy rytmach muzyki weselnej.

Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na poczęstunek. Rodzice przygotowali pyszny drożdżowy placek, smalec, chleb własnego wypieku i tradycyjny ogóreczek.

Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo zostanie w naszej pamięci.