14 października 2017 15:34 | Aktualności

"Chciałbym dziś z ogrodu

pozrywać wszystkie kwiaty,

połączyć w jeden bukiet

barw pięknych i bogatych.

Chciałbym, aby zapach

Płynął z nich cudną wonią

dziś w Dniu Nauczyciela

przekazał me życzenia.

W najmniejszym, skromnym kwiatku

jest moje wdzięczne serce"

Dzień Edukacji Narodowej, to czas, by podziękować wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym za wszystkie starania, wkładane w  wychowanie i edukację oraz budowanie wnętrz młodego pokolenia oraz złożyć życzenia tego, co najbardziej wartościowe, co daje siłę i radość.

13 października 2017r. uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji uroczystą akademię Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Daria Żak wraz z Agnieszką Berdzińską. Uczniowie przygotowali piosenki i wiersze pod kierunkiem p. A. Rydzewskiego i p. R. Michalak. Wysłuchaliśmy piosenek: Pięknie żyć, Wieczorny walczyk, Kolorowe dzieci, Ale to już było, Barka, Sto lat, Dach oraz pięknie wyśpiewanych życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczył kwiaty.

Występy uczniów poprzedziło przemówienie  Dyrektora Szkoły mgr Anny Lewandowskiej. Pani Dyrektor w swej wypowiedzi nawiązała do historii obchodów Dnia Edukacji Narodowej, podziękowała wszystkim nauczycielom za trud wkładany w edukację i wychowanie młodego człowieka. Gorące słowa podziękowania za ogromne zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków, skierowała również do pracowników administracji i obsługi szkoły. Nagrodę Wójta otrzymała Pani Bożena Koniecka, Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze otrzymali: Pani Aldona Dranikowska, Pani Danuta Szaraszek, Pani Wiesława Frydrychowicz, Pani Arleta Krysińska, Pani Renata Michalak, Pan Andrzej Rydzewski. Nagrody otrzymali również pracownicy niepedagogiczni: Pani Lidia Ksiażczak, Pani Beata Szklarek, Pani Małgorzata Maciejewska, Pan Grzegorz Kwiatkowski.

W czasie występów artystycznych wiele ciepłych słów do pracowników skierowała w imieniu Rodziców Pani Angelika Berdzińska, Pani Ewa Domińska, Pani Magdalena Kukulska. Wyraziły słowa uznania za ogromny trud wkładany każdego dnia w wychowanie i edukację dzieci.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej i wesołej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.