03 października 2017 11:20 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

29 września 2017 roku w naszej szkole w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody” uczniów klas młodszych odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

Policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomnieli, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają wzrost od 150cm ( nie dotyczy dzieci przewożonych w fotelikach lub urządzeniach podtrzymujących). Ponadto podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Bardzo ciekawiło je, jak zostać policjantem. Przyjemną częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, dokładnie obejrzeć kajdanki i radar. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę dotyczącą bezpiecznego zachowania. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.