03 października 2017 10:46 | Aktualności

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

15 września 2017 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie z klasy szóstej i siódmej mieli okazję dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się  1  i 17 września 1939 roku. Prowadząca uroczystość – Daria Żak przedstawiła okoliczności ataku Hitlera i Stalina na Polskę oraz przebieg pierwszych walk o zachowanie niepodległości. Prezentacja multimedialna dotycząca wojny przybliżyła uczniom największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, zapoznała z najważniejszymi bitwami kampanii wrześniowej. Montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym miał uświadomić wszystkim, jakie konsekwencje niesie za sobą wojna i jak łatwo "człowiek staje się człowiekowi wilkiem”. Nawiązując do aktualnej sytuacji w Europie i na świecie, zwrócono uwagę, że warto pielęgnować swoją tożsamość i historię oraz pamiętać o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Lewandowska, która podkreśliła, że warto znać swoją przeszłość i tak jak mówią słowa piosenki ,,warto walczyć, by nie legł w gruzach  nasz piękny, wolny świat”. Zachęcała uczniów, aby wierzyli w siebie i realizowali swoje marzenia.