24 września 2017 10:57 | Aktualności

"Święto Ziemniaka"

"A w naszej szkole impreza nie byle jaka, bo obchodzimy święto ziemniaka".

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym  w naszych kuchniach na różne sposoby.
            22 września 2017r. uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w zabawach zorganizowanych z okazji Święta Ziemniaka. Przybyłych na uroczystość powitała Dyrektor mgr Anna Lewandowska, która w ciepłych słowach zachęciła zgromadzonych do wspólnej zabawy. Uczestnicy zmagali się w licznych konkursach m.in. na ,,Największego ziemniaka” czy ,,Najciekawszy kształt ziemniaka”. Okazały eksponat bulwy ziemniaczanej przyniosła Klaudia Marciniak z klasy II. Ważył on 993 gramy.

Uczniowie wyszukali ziemniaki o różnych, ciekawych kształtach. Z obszernej kolekcji wybrano: ,,Żabę”, ,,Niedźwiedzia” i ,,Największe serce”. Uczennica klasy VI Daria Żak zaprezentowała największą kolekcję ziemniaków o nietypowych kształtach i przeróżnych wielkościach.

Wiele radości sprawiły uczestnikom konkurencje sportowe, podczas których głównym atrybutem był również ziemniak. Zespoły klasowe w składzie: dwóch uczniów, dwóch rodziców i wychowawca rzucały ziemniakiem do wiadra. Pierwsze miejsce w klasach 0 – III zajęła klasa ,,0” , a w klasach IV – VII wygrała klasa czwarta. Następnie przeprowadzono slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce i wyścig w workach po ziemniakach. Zwycięzców nagrodzono lizakami.
           Do rywalizacji sportowej stanęli także Nauczyciele i Rodzice. Po zaciętym pojedynku zdecydowane zwycięstwo przypadło Rodzicom. Nauczyciele liczą na szybki rewanż.
           Inną atrakcją spotkania było wykonanie ,,ziemniaczanego potworka”. Pracowali wszyscy, a powstały małe arcydzieła. Miejsce szczególne zdobyli uczniowie i rodzice z klasy drugiej. Ich dzieło to ,,Modnisia Strojnisia”. Pierwsze miejsce wywalczyła Julia Molska i Amelia Skrzydlewska z klasy IIIA, które stworzyły ,,Bestię”. Drugie miejsce zajęła klasa IIIB z ,,Pyrczatym Kulfonem”, a trzecie miejsce wywalczył ,,Smok” klasy czwartej.
           Konkursom towarzyszyły występy uczniów. Były piosenki, tańce i gimnastyka artystyczna. Szkolni wokaliści jak zwykle zachwycili zebranych, ale największych doznań dostarczyła Julia Gorzelańczyk pokazem gimnastyki artystycznej.
           Rodzice z poszczególnych klas przygotowali ziemniaczane potrawy do degustacji. Zarówno ciepłe jak i zimne dania z ziemniaków zachwycały swoim wyglądem. A czego tam nie było, po prostu różności, a wszystkie smaczne i wyborne. Zaszczytne pierwsze miejsce komisja przyznała pączkom z ziemniaka. Na drugiej pozycji uplasowały się placki ziemniaczane, trzecie miejsce zdobyły hod dogi z ziemniaków.

Święto Ziemniaka zakończyliśmy ogniskiem i degustacją pieczonych ziemniaków. Przy ognisku śpiewaliśmy piosenki.
            Gorąco dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie potraw ziemniaczanych, udział w konkursach i wesołe piosenki przy ognisku.

Czas spędzony tego popołudnia w szkole z pewnością możemy uznać za niepowtarzalny. To była pierwsza z planowanych imprez integracyjnych dla społeczności szkolnej, rodziców i nauczycieli.

Święto Ziemniaka