04 września 2017 17:01 | Aktualności

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Inauguracja nowego roku szkolnego miała odświętny charakter. Przybyli do nas wyjątkowi goście: Ks. Dziekan Tomasz Ryś, Pani Grażyna Kazuś- Wójt Gminy Słupca, Pani Jarosława Kobos – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca, Pan Bogdan Kukulski- Asystent Wójta Gminy Słupca, Pan Jerzy Kopczyński- Przewodniczący Rady Gminy Słupca, Pan Janusz Jaszczak- Radny Gminy Słupca, Pani Karolina Tylisz- Przewodnicząca Rady Rodziców SP Koszuty oraz Pani Agnieszka Blimka- Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców. Jak każdego roku zawitało do nas liczne grono rodziców.

W trakcie uroczystości podziękowaliśmy mgr Aldonie Dranikowskiej za 25 lat na stanowisku dyrektora, za wspólne lata pracy, wspólne wyzwania, sukcesy, radości. Wyraziliśmy wdzięczność za mądre rady i wskazówki, które okazały się pomocne, ukształtowały nas jako ludzi i nauczycieli. W nowym roku szkolnym Pani Dyrektor będzie uczyć w naszej szkole biologii oraz przyrody.

Wójt Gminy Słupca wraz ze współpracownikami złożyli serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Dranikowskiej za długoletnią współpracę.

Na stanowisku nowego Dyrektora Szkoły powitaliśmy Panią Annę Lewandowską. Pani Dyrektor powiedziała między innymi: ,,Objęcie przeze mnie zaszczytnej funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach to dla mnie wielkie wyróżnienie, ale zarazem ogromne wyzwanie.” Zwracając się do uczniów powiedziała: ,,Spełniajcie, więc swoje marzenia i uwierzcie w to, że każdy z Was, może zostać tym, kim tylko zechce".

Życzenia dla uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców-Pani Karolina Tylisz.

Uroczyste spotkanie umilili nam szkolni artyści: Julka, Ada i Fabian. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki: ,, Moja muzyka”, ,,Ale to już było” oraz ,,Plecak na plecach”.

Wychowawcy udali się z uczniami do klas, a zaproszonych gości rodzice poprosili na słodki poczęstunek.

Od jutra wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczniemy naukę w roku szkolnym 2017/2018.