WIZYTA UCZNIÓW W SCHRONISKU DLA PSÓW W KATARZYNOWIE

03.12.2019 b.r. uczniowie naszej szkoły odbyli niezwykłą podróż do miejsca gdzie schronienie znajdują psy, które z różnych powodów zostały pozbawione domu. Schronisko dla Psów w Katarzynowie, bo tam dzieci wspólnie z opiekunami się udały,  istnieje od  15 lat. Obecnie znajduje się tam 40 piesków, które szukają przede wszystkim miłości oraz domu.

Podczas wizyty dzieci przekazały opiekunowi schroniska117 kilogramów zebranej karmy, która na pewno na jakiś czas w wspomoże jego podopiecznych.

Uczestnicy wyprawy mieli możliwość pospacerowania po obiekcie. Z ciekawością przyglądali się jego czterołapym mieszkańcom, którzy radosnym poszczekiwaniem próbowali zwrócić na siebie uwagę.

Uczniowie naszej szkoły bardzo byli zainteresowani pracą i funkcjonowaniem schroniska, toteż zadawali liczne pytania panu Aleksandrowi Szykownemu opiekunowi tej instytucji. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się jak można adoptować psa, jakie obowiązki spoczywają na nowym właścicielu czworonoga. Mieli również możliwość spotkania się z weterynarzem, który przybliżył im swoją pracę, dzieci chętnie zadawały mu pytania.

Dla większości uczniów wizyta w schronisku była ogromnym przeżyciem i wywołała wiele pozytywnych emocji. Prawie każde dziecko marzy o czworonożnym przyjacielu, a dla tych, którzy z wielu powodów nie mogą mieć zwierzęcia w domu, to okazja do zobaczenia sympatycznych psiaków.