MAGICZNY WIECZÓR

,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

I tak właśnie było też w naszej szkole  29.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Organizatorzy zabawy  przygotowali wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie brali udział.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.

Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.