MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Jest to doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Aby uczcić to szczególne święto, 05. 12. 2019 b.r. w holu naszej szkoły, na długiej przerwie odbył się uroczysty apel, podczas którego przedstawiciele Rady Wolontariatu przybliżyli słuchaczom ideę pomocy i zachęcali, aby dołączyć do grona pomagających.

Uczniowie wszystkich klas na tę okoliczność przygotowali plakaty promujące akcje charytatywne.

W tym dniu podsumowana została również akcja Szafa. Organizatorki: Pani Joanna Wiśna i Pani Sylwia Sobczak przekażą potrzebującym zebraną odzież i zabawki.  Dziękujemy również rodzicom za  pomoc w realizacji tego projektu.

Pamiętajmy, że jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest serce,  czas, serdeczny uśmiech i uścisk dłoni.  Leczą często lepiej niż lekarstwa. Święto Wolontariusza to nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i siłę, aby pomagać innym. Taka  praca jest nieoceniona.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas.

Życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.