WIECZORNE CZYTANIE

Kto czyta, żyje  podwójnie  - tak brzmią słowa Umberto Eco.  I ta myśl przewodnia przyświecała wszystkim podczas Wieczornego czytania, które miało miejsce w naszej szkole  06 grudnia 2019r.

Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunami czytali „Opowieść wigilijną”  Karola Dickensa. Utwór ten wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w świąteczną atmosferę. Ponadto książka przybliżyła dzieciom realia życia codziennego z końca XIX weku.

Jak wiemy, czytanie poszerza nasze horyzonty i pomaga spojrzeć na świat nie tylko z własnej perspektywy. Dzięki niemu zdobywamy i uzupełniamy wiadomości, a istotną umiejętnością współczesnego człowieka jest umiejętność uczenia się, bo przecież rozwijamy się przez całe życie

Dzieci uwielbiają, kiedy poświęcamy im swoją uwagę oraz spędzamy z nimi czas. Wspólne czytanie to doskonała okazja, aby obdarzyć je tym, czego potrzebują. Przeprowadzone działania wpłynęły pozytywnie na rozwój osobowości naszych wychowanków, zacieśniły więzi koleżeńskie. Stały się również sposobem na długie, zimowe wieczory i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wszystkie te argumenty przemawiają  za tym, aby t akcja na stałe zagościła w naszej placówce.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest propagowanie mody na czytanie wśród dzieci i młodzieży.