AAA
Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach

XVII ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS TAK, POMAGAM!

          XVII ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS TAK, POMAGAM!

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

To do nich w ogromnej mierze kierowana była akcja TAK, POMAGAM!, która odbyła się w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. Akcję  zorganizowano w supermarketach, sieciach handlowych, sklepach osiedlowych w całej Polsce i była to jej siedemnasta edycja.  Nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciel  jako wolontariusze wzięli w niej udział.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki zbierano artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Każdorazowo w akcji bierze udział ogromna liczba wolontariuszy, którzy zachęcają odwiedzających sklepy do podzielenia się zakupioną żywnością. W tym roku wolontariusze z naszej szkoły nie mieli sobie równych.  Życzliwym uśmiechem, dobrym zachęcali wszystkich do włączenia się w akcję. Rezultaty były oszałamiające, bo nasza grupa zebrała 460 kilogramów żywności. To rekord!!!

.           Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych  a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli ślicznie dziękujemy za to, że zawsze i w każdej sytuacji można na Was liczyć. To wspaniałe, że takie akcje w naszej szkole są tak liczne i przynoszą tak ogromne efekty


B szkoła