XVII ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS TAK, POMAGAM!

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

To do nich w ogromnej mierze kierowana była akcja TAK, POMAGAM!, która odbyła się w dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. Akcję  zorganizowano w supermarketach, sieciach handlowych, sklepach osiedlowych w całej Polsce i była to jej siedemnasta edycja.  Nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciel  jako wolontariusze wzięli w niej udział.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki zbierano artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Każdorazowo w akcji bierze udział ogromna liczba wolontariuszy, którzy zachęcają odwiedzających sklepy do podzielenia się zakupioną żywnością. W tym roku wolontariusze z naszej szkoły nie mieli sobie równych.  Życzliwym uśmiechem, dobrym zachęcali wszystkich do włączenia się w akcję. Rezultaty były oszałamiające, bo nasza grupa zebrała 460 kilogramów żywności. To rekord!!!

.           Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych  a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli ślicznie dziękujemy za to, że zawsze i w każdej sytuacji można na Was liczyć. To wspaniałe, że takie akcje w naszej szkole są tak liczne i przynoszą tak ogromne efekty