AAA
Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach

CIĄGLE ZBIERAMY NAKRĘTKI, TYM RAZEM DLA JUSTYNKI

Ciągle zbieramy nakrętki, tym razem dla Justynki

          Pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka nakrętek na rzecz Słupeckiego Hospicjum przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – zebraliśmy ich mnóstwo. Jednak akcja ciągle trwa. Tym razem nasza szkoła włączyła się do akcji zbierania nakrętek dla chorej Justynki.

Dziewczyna  urodziła się w 1998 roku. Mając zaledwie trzy miesiące, zachorowała na wirusowe zapalenie mózgu, co pozostawiło na jej zdrowiu trwałe ślady: niedowład spastyczny lewostronny, padaczkę oraz upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim.  Dziewczynka wymaga całodobowej opieki.

            Aby ułatwić Justynce życie i funkcjonowanie chociażby wejście do domu czy przenoszenie z łóżka na wózek,  potrzebny jest specjalny podnośnik. Urządzenie ułatwi rodzicom codzienną pielęgnację. Jego koszt przekracza możliwości finansowe rodziny Justynki, dlatego też  proszą o pomoc. A pomóc może każdy. Podobnie jak poprzednio, na powyższy cel zbieramy nakrętki. Dzięki nam i wielu innych wspaniałych ludzi, możemy w prosty sposób, pomóc spełnić marzenia Justynki i jej rodziny. Zbierajmy tak jak do tej pory nakrętki.
B szkoła