CZYTANIE NA ŚNIADANIE- PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

CZYTANIE NA ŚNIADANIE – PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

 05 grudnia b. r. w naszej szkole ruszyła akcja Czytanie nas śniadanie - ostatnie 15 minut pierwszej godziny lekcyjnej  uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły wybrali się w nieprzenikniony i magiczny świat literatury, ponieważ w tym czasie wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy, dyrektor  czytali swoją ulubioną książkę. Każdy w absolutnej ciszy, bez rozmów z nauczycielami, kolegami,  zagłębiał się w wybraną przez siebie lekturę.

Każdy z uczniów i osób biorących udział w akcji w tym dniu przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę i miał niepowtarzalną okazję przez 15 minut przenieś się w świat literatury.  

Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, ponieważ czytanie wywiera znaczący wpływ na rozwój każdego z nas. Sprzyja rozwojowi kompetencji czytelniczych. Rozwija zamiłowanie do literatury, popularyzowanie czytelnictwa, zaktywizowanie do twórczego wysiłku oraz integrowanie społeczności szkolnej. Projekt  jednak ma głównie na celu wdrażanie dzieci do częstych kontaktów z książką.  To budowanie nawyków czytelniczych i rozwijanie  zamiłowania do czytelnictwa, zaktywizowanie do twórczego wysiłku. Akcja  ma też na celu polubienie przez dzieci czytania, rozwijania wyobraźni oraz wskazywanie uczniom piękna i wartości książki. 

Czytanie to też fantastyczny sposób na spędzanie przerwy i wypoczynek, oderwanie się od codziennych spraw. Ponadto tak spędzony czas pozwoli nam wzmocnić pozytywne relacje rówieśnicze.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Czytaniu na śniadaniu, a mamy taką szansę już w zbliżający się czwartek  i każdy kolejny.B szkoła