GROSZ DO GROSZA, A BĘDZIE...NO WŁAŚNIE, CO BĘDZIE?

pl_obraz_0336.jpg

GROSZ DO GROSZA, A BĘDZIE...NO WŁAŚNIE, CO BĘDZIE?

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku. Nasza szkoła również przyłączyła się do dej wyjątkowej zbiórki.

Jeśli więc macie jakieś grosze, które z pozoru wydają się mało warte, przynieście je po prostu do szkoły. Pojedynczy grosz to niewiele, ale tysiąc groszy może naprawdę komuś pomóc.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji.