WKRĘĆ SIĘ W ZBIERANIE NAKRĘTEK!

W szkołach, w przedszkolach, na uczelniach wyższych, w urzędach, a nawet w sklepach spożywczych i w marketach, można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki po napojach.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy.

Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Ich zbiórka jest naprawdę bardzo prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.

Następnie są one przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.

W naszej placówce rozpoczyna się akcja zbierania nakrętek, na naprawdę wyjątkowy i szczytny cel, jakim jest HOSPICJUM w Słupcy

Do kiedy trwa akcja?

Akcja trwa  nieprzerwanie cały rok szkolny.

Kto może włączyć się do zbiórki?

Każdy!

Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy  wszystkich do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, wśród rodziny, znajomych. Naprawdę warto!!

Zbieramy   nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

• napojach do picia,
  • chemii   gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.),
  • nakrętki po kawie.

Nie   zbieramy:

• metalowych nakrętek,
  • nakrętek po smarach, farbach i innych trujących chemikaliach.

Uwaga!!!!

Kosze na nakrętki z napisem: Tu możesz wrzucić nakrętkę znajdować się będą na korytarzu szkoły! Tam należy wrzucać nakrętki.