Monitorowanie losów absolwentów Szkoły Podstawowej w Koszutach

MONITOROWANIE LOSÓW ABSOLWENTÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA WIKTORA JANIKA W KOSZUTACH

Absolwenci naszej szkoły

Co roku Szkołę Podstawową im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach opuszczają uczniowie, którzy kolejny etap życia najczęściej rozpoczynają w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych na terenie Słupcy. Nasi absolwenci utrzymują z nami kontakt oraz aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Interesujemy się ich losami, sukcesami oraz zainteresowaniami i zawsze serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania szkoły.

Model Absolwenta Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach

Nasz Absolwent:

• respektuje normy społeczne
  • nawiązuje prawidłowe kontakty z innymi ludźmi
  • rozwija własne zainteresowania i zdolności
  • radzi sobie w trudnych sytuacjach
  • dba o bezpieczeństwo swoje i innych
  • jest świadomy zdrowego stylu życia
  • jest patriotą i Europejczykiem

Uczeń prezentujący postawę i umiejętności zgodnie z określonymi wyżej zasadami oraz rozumiejący znaczenie podstawowych pojęć z zakresu życia społecznego jest odpowiedzialnym, współdziałającym w zespole, tolerancyjnym oraz świadomym obywatelem swojej Ojczyzny.

O losach absolwentów Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach pozyskujemy informacje poprzez:

• ankietowanie absolwentów, ich rodziców, wywiady z wychowawcami i rodzicami oraz pozyskiwanie informacji zwrotnych ze szkół
  • prowadzenie Księgi Absolwentów
  • przeprowadzanie rozmów z absolwentami i ich rodzicami
  • otrzymywanie informacji o naszych absolwentach z klubów sportowych, od trenerów

Współpraca szkoły z absolwentami obejmuje:

• zapraszanie absolwentów do udziału w uroczystościach, imprezach szkolnych, wycieczkach oraz w działalności społecznej i charytatywnej.
  • uczestnictwo absolwentów w ważnych uroczystościach szkolnych
  • wizyty absolwentów i ich spotkania z uczniami
  • spotkania absolwentów z wychowawcą
  • udostępnianie sali gimnastycznej