BEZPIECZNE FERIE

INFORMACJE NA GAZETCE SZKOLNEJ - BEZPIECZNE FERIE

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
  2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
  3. Wychodząc na dwór, pamiętaj o właściwym ubraniu!
  4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre, udaj się do domu by
    je zmienić na suche!
  5. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  6. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów!
  7. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
  8. Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał!
  9. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
  10. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
  11. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
  12. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
  13. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
  14. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.
  15. Pamiętaj o telefonach alarmowych: straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999
    i numer ratunkowy 112.