EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W KOSZUTACH

Szkoła Podstawowa w Koszutach już kolejny rok uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania.

Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie oraz korzystanie z nowych technologii. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość.

Podczas zabawy korzystali z gier edukacyjnych, planszowych, programów takich jak Scratch czy strony: nowoczesnenauczanie.edu.pl, code.org.pl, na której programowali poprzez ulubione bajki czy popularne gry. Dzieci i młodzież chętnie podejmowali się zdań z kodowaniem, rozszyfrowywali także kody na kartce oraz podczas różnych zabaw, tworząc własne szyfry, gry.

W dzisiejszych czasach umiejętność programowania jest bardzo ważna, przygotowuje młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu codziennym. Z programowaniem uczniowie spotykają się na co dzień, na różnych zajęciach w szkole, jak i poza szkołą. Kodowanie to świetna zabawa. Chociaż Code Week  dobiegł końca, wychowankowie naszej szkoły nie kończą przygody z kodowaniem.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W KOSZUTACH