UCZNIOWIE W DRUKARNI

Jak pachnie nowa książka?

Jak pachnie nowa książka? Tego i wielu innych rzeczy, dotyczących produkcji książek, mogły dowiedzieć się dzieci z naszej szkoły, które   23 września br. odwiedziły  Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Żychlinie oraz Konińską Drukarnię Dziełową.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z etapami powstawania książki, od podstawowych materiałów aż po gotowy produkt.

Uczestnicy wycieczki  po raz pierwszy mogli zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne. Wielkość urządzeń drukarskich oraz hala fabryczna wzbudziły wielki podziw i zdziwienie. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści jednej z pracownic, która pokazała drogę, jaką musi pokonać biała, pusta kartka, aby zamienić się w kolorową książkę. Dzieci bacznie obserwowały proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Widziały, jak zszywane są książki i jak przygotowuje się ich  twarde oprawy oraz tłoczy się na nich złocone litery.

Na koniec wycieczki czekała na, uczestników wyprawy, niespodzianka. Każdy uczeń na pamiątkę wizyty w hurtowni i drukarni otrzymał drobny upominek. Natomiast podczas wizyty w firmowym sklepiku wszyscy, którzy mieli na to ochotę, mogli zakupić tanią książkę, która na pewno umili nam czas w zbliżające się długie, zimowe wieczory.   Każdy z uczestników wycieczki wrócił do szkoły zadowolony i z bagażem nowej wiedzy oraz doświadczeń.

UCZNIOWIE Z KOSZUT W DRUKARNI