Wybory do SU

Wielkie Święto Samorządności czyli Dzień Wyborów do Samorządu Uczniowskiego

26 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Koszutach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos!” organizowanej prze Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy.  Akcja, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego odbyła się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. 26 września pod okiem koordynatora do spraw organizacji wyborów pani Sylwii Andrzejak,  społeczność szkolna w demokratycznym głosowaniu wybrała Radę Samorządu Uczniowskiego spośród 14 kandydatów - uczniów klas IV – VIII.W wyborach wzięło udział 100 % uprawnionych i obecnych w tym dniu uczniów, a wszystkie oddane głosy okazały się ważne. Nad prawidłowością przebiegu wyborów czuwał Uczniowski Zespół do spraw organizacji wyborów w składzie: Aleksandra Górna, Fabian Banasik, Bartłomiej Purul oraz Maria Gorzelańczyk. To było prawdziwe święto demokracji w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że postawiliśmy na właściwe osoby, a wybrane nowe władze samorządowe spełnią nasze oczekiwania, czego z całego serca życzymy – zarówno im, jak i sobie:)

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ               W KOSZUTACH

W ROKU SZKOLNYM  2018/2019